Sanatla Yaşam
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ZİYARETÇİ SAYACI

Doğaçlama Tiyatro gösterisi

Doğaçlama Tiyatro gösterisi

Tarih 19 Temmuz 2020, 07:01 Editör admin

TİYATRO SPORU

Tiyatro yaşasın diye sahnedeler...

Deli Sanat Doğaçlama Tiyatro Kumpanyası bugün saat 20.30’da Ankara Cer Modern Açık Hava Sahnesi’nde bir gösteri yapıyor.

 
 

Tiyatro Sporu dedikleri doğaçlama gösterisi Fatih Pestil’in eğitmenliğinde ve moderatörlüğünde sahneleniyor. 2017 yılında kurulan Deli Sanat Doğaçlama Kampanyası tüm tiyatrolar gibi bir krizin içinde...

Pestil, gelin destek olun, tiyatro yaşasın diyor ve ekliyor: “Deli Sanat, pandemi süreci itibarıyla tüm ülkedeki tiyatrolar gibi büyük bir krize sürüklenen tiyatromuz yaşasın diye, bu Doğaçlama Tiyatro gösterisi TİYATRO SPORU ile tüm tiyatro severleri dayanışmaya davet ediyoruz. Bu kentin tiyatrosuna sahip çıkın...

Cer Modern, seyircilerine tüm sağlık koşullarını sunuyor ve bu koşullara göre bir seyir kalitesi sağlıyor... Tüm Seyircilerimizi / Oyun arkadaşlarımızı oyunumuza, yine yeniden, birlikte oynamak için bekliyoruz... Dünyanın ve ülkenin gerçeklerine gelin mizahla ve doğaçlama tiyatroyla bir bakalım...

Şimdi bir ülkenin koca koca yangınlarına kanal kanal su değil, varil varil sanat taşımak gerek! İnteraktif gerçekleşen gösteride, seyirciler verdikleri yönelimlerle oyunlara yön verip, bu eğlenceye ortak oluyor.

Pestil, “Kahkaha ve eğlence garanti” diyor. Oyunda, Aslı Karatekelioğlu, Berdan Kurt, Damla Bayar, Ecem Yiğiter, Emre Dalarslan, Emre Yılmaz, Mert Şehun rol alıyor.

TİYATRO SPORU...

Modern Doğaçlama Tiyatro’nun dünyadaki en yaygın ve en keyifli oyun biçimlerinden biridir. Tiyatro Sporu gösterisi, oyuncuların takımlara ayrılıp birbirleriyle “Müsabaka” yapması mantığına dayanır.

Her iki takım tarafından, o anda doğaçlama oynanan bu oyunların önceden belirlenmiş, kendine özgü kuralları bulunmaktadır. Bu oyunlar, seyirciden alınan bir çıkış noktası/öneri/fikir/ yönelim doğrultusunda şekillenir.

Seyirci her oyunun sonunda izledikleri bu doğaçlama oyunlara puan verir. Gösterinin sonunda bu puanlar toplanır ve ortaya bir galip ya da bir mağlup çıkar. Her iki takımın da puanları eşitse gösteri beraberlikle sonuçlanır.

Bu haber 975 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

TİYATRO

Üstün Asutay

Üstün Asutay Bakırköy’ün ‘Altın’ kalpli tiyatrocusu

Ferhan Şensoy, Ortaoyuncular

Ferhan Şensoy, Ortaoyuncular isimli podcast
''haber bülteni''09 Ağustos 2020

HAVA DURUMU

GİRESUN

SİTE ÖNERİLERİ

___www.sanatadair.com___


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi