Sanatla Yaşam
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ZİYARETÇİ SAYACI

İstanbul Kültür Sanat Platformu

İstanbul Kültür Sanat Platformu

Tarih 09 Şubat 2020, 11:25 Editör admin

kuruluyor

İstanbul Kültür Sanat Platformu kuruluyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul’un kültür sanat paydaşlarının katılımı ile yeni kurulacak İstanbul Kültür Sanat Platformu’nun içeriğinin belirlendiği bir çalıştay düzenledi.
 

İstanbul, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesinde kültür sanat faaliyetlerine odaklanacak ve paydaşlar arasında koordinasyonu sağlayacak önemli bir platforma kavuşuyor. İBB Kültür Daire Başkanlığı, İstanbul Kültür ve Sanat Platformu'nu oluşturmak üzere geçtiğimiz Çarşamba günü Haliç Kongre Merkezi'nde bir oluşum çalıştayı düzenledi.


Çalıştaya; İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi (PSM) Akbank Sanat, Pera Müzesi, Contemporary Istanbul, Arter, Biletix, İstanbul Modern, Galata Perform, Salt Online UNIQ, Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM), Pozitif gibi önde gelen sanat kurumlarından yöneticiler, Sinema Yazarları Derneği (SİYAD), İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK), Türkiye Yayıncılar Birliği, AICA Sanat Eleştirmenleri Derneği gibi etkin sivil toplum kurumları Rutkay Aziz, Ahmet Mümtaz Taylan, Demet Evgar, Harun Tekin, Yekta Kopan, Devrim Erbil, Süleyman Saim Tekcan, Feryal Öney gibi birçok sanatçı, koleksiyonerler, akademisyenler İBB Kültür Sanat Komisyonu meclis üyeleri ve ilçe belediyelerinden oluşan 100'e yakın kişi/kurum katıldı.

İstanbul Kültür ve Sanat Platformu Oluşum Çalıştayı İBB Kültür Daire Başkanı Hülya Muratlı'nın açılış konuşmasıyla başladı. Muratlı, hedeflerinin kimlikli, çağdaş, tutarlı bir kültür sanat politikası izlemek olduğunu söyledi. Muratlı'nın konuşmasının ardından çalıştayın moderatörlüğünü yapan Bilgi Üniversitesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Gökçe Dervişoğlu tarafından çalıştayın metodolojisi açıklanarak ilk oturuma geçildi.

Toplamda üç oturumdan oluşan çalıştayda ilk oturum oluşturulacak olan platformun vizyon, misyon ve çalışma ilkelerinin ne olması gerektiğini; ikinci oturum platforma kimlerin üye olması ve platformun hangi organlardan oluşması gerektiğini; üçüncü oturum ise platformun İBB ile bağının nasıl olması gerektiği konuşarak tamamlandı.

Bu haber 777 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

k ü l t ü r

Perre Antik Kent’te tarih

Perre Antik Kent’te tarih yeniden canlanacak

İrlandalılar, atalarının kaderini değiştiren Osmanlı Sultanını

İrlandalılar, atalarının kaderini değiştiren Osmanlı Sultanını unutmadı
ÇOCUĞUMUN EŞİM GİBİ OLMASINI İSTER MİYİM?13 Şubat 2020

HAVA DURUMU

GİRESUN

SİTE ÖNERİLERİ

___www.sanatadair.com___


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi