Sanatla Yaşam
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ZİYARETÇİ SAYACI

TİYATRO GAZETESİ ŞUBAT SAYISI

TİYATRO GAZETESİ ŞUBAT SAYISI

Tarih 05 Şubat 2019, 11:31 Editör admin

ÇIKTI


 
 
Bol yağmur bol gri bol kış.
 
Sıcacık salonlar, heyecanlı oyuncular, neşeli dansçılar...
 
Yine yepyeni bir ay ve yepyeni haberlerle karşınızdayız. Yüreğimizin ateşi sönmediği müddetçe gazetemizle birlikte her köşeden haberlerle burada olacağız. Peki bu ay ne var ne yok?
 
İlk sayfada nefis bir manşet karşılıyor bizi: ‘Bir Picasso lütfen!’. Hemen altında ise devam ediyor; ‘Ben sizin gibi davalara bakıyorum Senyör.Ekspresyonistler, sürrealistler, Dadaistler!Bütün bu çılgınlar sirki!’
 
Cezmı Baskın ve Nazlı Masatcı’nın oyuncu olarak yer aldığı oyunun ayrıntıları manşetten duyurduğumuz bu kadarla sınırlı değil elbette ki. Gazetenin ilerleyen sayfalarında  Tiyatro Çetesi imzasıyla  yazının devamını okuyabilirsiniz.
İlk sayfada yer alan; ‘Maltepe Belediye Tiyatrosu’nun yeni oyunu: Deli’, ‘Oyun yazarları ve Çevirmenleri Derneği, Diyarbakır Büyük ŞehirBelediyesi ve ŞehirTiyatrosunun birlikte düzenlediği oyun yazma yarışması’, 1. Uluslararası Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Doğaçlama Tiyatro Festivali başlıyor’  başlıklı haberler ise ayrıntılarıyla iç sayfalarda sizin okumanızı bekliyor.  Ve ana sayfamızda yer alan çok önemli bir açıklama.  Ödüllü Oyuncu Nazlı Masatçı derhal serbest bırakılmalı. Devamı 31.sayfada.
 
Nurhan Uslu ‘Tiyatro sanatının beşiği yerel yönetimler’, Orçun Masatçı ‘Meçhul paşa’, Nazif Uslu ‘Söz veriyorum’ ve Düşler Gerçekleştirilmek için  Kurulur. Efeler 1.Muzaffer İzgü Ulusal tiyatro festivali değerlendirmesi. Ertan Aksu ‘Kayıp oyunculardan-Giresun’, Tamer Levent ‘Türkiye’de tiyatro kültürünü oluşturmak ve yaygınlaştırmak’, Serkan Fırtına ‘Ocak notları: Zincire vurulmuş Antigone ve bir başkası’, Halit Karaata ‘Oyuncunun iyisi’, A.Kadir Bozkurt ‘Cam duvarın ötesi; dünyada karşılaşmış gibi’, Avni Rakop ‘Bir öykü dokuz tirad dokuz tahta bir yürek o da tahta yürek’ başlıklı yazılarıyla okurlarıyla buluştu.
 
Ve Arkın Selek’te  Efeler Belediyesi'nin düzenlediği 1. Ulusal Muzaffer İzgü Tiyatro Festivali'ni kaleme aldığı yazısında ‘Düşler gerçekleştirmek için kurulur’ dedi.
 
Şebnem Atılgan ‘Mutluyduk Belki Bugüne Kadar..Ya sonra?’, Mirey Nasi ‘Süper iyi günler’, Hikmet Kaymak ve Murat Fidan ‘Diyarbakır’da yoğun tiyatro günleri’ başlıklı yazılarıyla okurlarına seslenirken Aleksia - Hakan Kayar Bulmacacı köşelerinde bilenlere ödül olarak kitap dağıtmaya devam ediyorlar.
 
Gülşah Özdemir Koryürek ‘Bir kukla tiyatrosunu keyifle seyretmek tiyatro gülgeç’, Tuğba İlmaz ‘Tiyatronun mutfağından konuşan bir oyun ve oyuncu Eraslan Sağlam’, Ceren Olpak ‘Tiyatro sanatında kadının rolü sempozyumu’derken, Arzu Taşkın ise ’80 günde devr-i alem’,’Bayrak, bir insan nasıl katile dönüşür?’ve ‘Bir delinin hatıra defteri’ başlıklı yazılarıyla okurlarıyla buluştu.
 
Şirin İnci ‘Sözünü sakınan, söz veriyorum’,  İzmir Tiyatro Kollektifi  Şubat ayı  programı., Yaşam Kaya ‘Gece Sempozyumu Psikolojik Belleği Hırpalayan Başyapıt!’, Yasemin Çetin ‘Göçmen Kadın Azerin’in Hikayesi: Hiç Kimse’, Güler Cengiz ‘Mezitli Oda Tiyatrosu’nda bu sezon peynir var’, Seda Tansüker ‘Elli Metrekareye Yediden Yetmişi Sığdıran Alternatif Sahne BDS’, Müfit Semih Baylan ‘Elveda Alfredo’ derken;  Adana Şehir tiyatrolarının Şubat ayı oyun programı, Tiyatro Çetesi de manşet haberin ayrıntılarını ‘Bir Picasso lütfen’ diyerek kaleme almış. En arka sayfamızda ise Sarıyer TiyatrOda 8.Randevu yazısı ve  programını bulabilirsiniz.
 
Bu ay da salt bu köşe yazıları değil elbette, bir çok kurum kuruluş, festival ve oyunlardan haberler yine dopdolu gazetenizde.
 
Tiyatro gazetesine abone olmayı unutmayın. www.tiyatrogazetesi.net
 
Gazetenize tüm Mefisto kitabevi  ve Tüm Kitapsan kitaplerinde  ve tiyatro gazetesi temsilciliklerinden ulaşabilirsiniz.

Bu haber 711 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KİTAP DÜNYASI

Varlık dergisi yeni sayısında

Varlık dergisi yeni sayısında ‘Yeni Bir Başlangıç Mümkün mü?’

J. K. Rowling

J. K. Rowling internetten ücretsiz yayımlayacak
Bavul’un haziran sayısında29 Mayıs 2020

HAVA DURUMU

GİRESUN

SİTE ÖNERİLERİ

___www.sanatadair.com___


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi